Par kardio treniņiem ir dzirdēji ikkatrs, kurs reiz ir saskāries ar sportu. Īpaši labi to pazīst ikviens, kam sports ir ikdiena, un zina to efektīvo ietekmi uz mūsu ķermeni.
Kardio treniņi
Kas ir kardio treniņš? Kardio treniņš ir nepārtraukta muskuļu darbība, kas notiek vismaz 5 minūtes, kā arī darbība dinamiski atkārtojas.

Kardio treniņš ir absolūti neatņemama treniņa sastāvdaļa, ja mērķis ir tauku dedzināšana! Tas ar milzīgu jaudu ieslēdz ķermenī metabolismu, ka regulāri veicot kardio treniņus, rezultātu pamanīt var pat ļoti ātri!

Protams, kardio treniņi arī stiprina imunitāti, regulē cukura līmeni asinīs, jo kardio treniņa laikā sirdij aktīvāk jāpiegādā asinis muskuļiem.

Kardio treniņu veidi:
  • Skriešana
  • Peldēšana
  • Riteņbraukšana
  • Iešana
Kardio + spēka treniņš
Kardio treniņi
Lai efektīvāk sasniegtu rezultātu, tad kardio treniņus iesaka apvienot ar spēka treniņiem. Tie, kas regulāri apmeklē, piemēram, grupu nodarbības, noteikti šo posmu treniņa laikā zina ļoti labi! Veselības Pasaule ieteikums efektīvam un stabilam rezultātam ir kardio treniņu un spēka treniņu apvienojums vismaz 3-4x nedēļā!

Kā kardio treniņs dedzina taukus?
Kardio treniņi
Glikogēns – ir ātrā degviela, kas atrodas muskuļos un ir gatava tūlītējai izmantošanai. Ja ir noskriets, piemēram, 100m sprints, tad ir iztērēts glikogems, nevis sadedzināti tauki. Glikogēns – ir tas, kas mums ļauj justies mundram un spēcīgam, bet muskuļiem – spēcīgiem. Tiklīdz glikogēna rezerves ir izbeigušās, jūtat vājumu, nogurumu, nespēku, vēlme kustēties samazinās līdz nullei.

Lai pa tiešo uzsāktu tauku dedzināšanu, loģiski, nepieciešams iztukšot glikogēna rezerves, kas ļaus atvērties rezerves enerģijas avotam – taukiem. Šo brīdi, kad iztukšotas glikogēna rezerves viegli var sajust kardiotreniņa laikā – tajā brīdī ķermenis kļūst „smags”.

Panākt glikogēna rezervju izsīkšanu, lai organisms ķertos klāt kā enerģijas avotam, taukiem var trīs veidos:

1. Veikt kardio pietiekoši ilgi
2. Veikt kardio treniņu uzreiz pēc spēka treniņa
3. Veikt kardio no rīta tukšā dūšā

Ļoti bieži pēc jaudīgi pavadīta laika zālē vai pēc efektīvas grupu nodarbības, kardio treniņš ir pēdējais, ko vel gribās veikt, bet tas ir nepieciešams, un mēs iesakām, nedaudz pacietības, jo nelielas “ciešanas” daudz ātrāk (un ilgtermiņā!) novedīs pie mērķa!
Tagi: lv Motivācija

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā: komentāri ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.